Lassan kezdődik a termál szezon…

Hogyan hatnak a gyógyvizek?

Összetett hatásról beszélhetünk. A víz fizikai tulajdonságain – hőmérséklet, áramlás, felhajtóerő stb. – kívül a vízben oldott ásványi anyagok kémiai hatása is érvényesül. Ezek az anyagok a bőrön keresztül képesek felszívódni szervezetünkben, miközben a szervezet is kibocsát anyagokat a vízbe. Fürdés közben a vízfelszín felett képződő gőzökben oldott anyagokat pedig belélegezzük. Ivókúra esetén a gyógyvíz a gyógyszerekhez hasonló módon fejti ki kémiai hatását.

Nagyon fontos, hogy a legtöbb gyógyvíz fájdalomcsillapító hatása okán a fürdőkúra közben és után felhagyhatunk a kemikáliás gyógyszerek alkalmazásával, vagy jelentősen csökkenthetjük az adagjukat. A meleg vizes fürdők hatására vérbőség keletkezik, a görcsös izmok, inak, szalagok ellazulnak, ezzel javítva a mozgásképességet.

A vízben oldott ásványi anyagok közül a reumatológiában elsősorban a kénnek és a rádiumemanációnak van jelentős szerepe. A Kén kifejezetten gyulladáscsökkentő hatású és a helyi anyagcserét fokozza. A Rádium gyulladáscsökkentő és ingerhatása is elfogadott.

Bizonyított tény, hogy az idült mozgásszervi megbetegedésben szenvedők egy-egy fürdőkúrát igénybe véve, az azt követő évben lényegesen kevesebbet töltenek betegállományban.

Nagyon fontos! A fürdő csak kúraszerűen használva gyógyít. Egy-egy fürdőzés kellemes hatású, de gyógyhatásról csak kúra után beszélhetünk. A fürdőkúra az idegrendszert áthangolja, így is hozzájárulva a krónikus panaszok megszűnéséhez.

A gyógyvizek javallottak álmatlanságra, kimerültségre, idegesség tüneteire, tehát egészségünk megőrzésére is!

HAGYOMÁNY ÉS EGÉSZSÉG EGY FORRÁSBÓL…

Hozzászólások lezárva.